ایران نمک
سرخط خبرها
خانه / سنگ نمک برش خورده / آجر نمک / تولید آجر نمکی | ساخت اتاق نمکی

تولید آجر نمکی | ساخت اتاق نمکی

آجر نمکی نوعی از آجرها است که در تولید آن از سنگ نمک استفاده می کنند.این نوع آجرها در تولید اتاق نمکی در کشورها یا مناطقی که خشک و گرم هستند استفاده میشوند. خرید اتاق نمکی و فروش اتاق نمکی در مناطق گرم و خشک انجام می گیرد. تولید آجر نمکی در کشورهای جهان متفاوت است، زیرا هر کشور که دریاچه و دریاهای نمک را دارا است می تواند این نوع آجر را تولید کند. ساخت این نوع آجر به تازگی شروع شده است و ابداع و اختراع چند دانشمند بزرگ جهان است زیرا در تولید این نوع آجر از مواد شیمیایی مضر استفاده نشده است و تنها سنگ یا همان نمک سفت شده و آب دیده ای است که بسیار سخت می شکند. تولیدات این محصول بسیار زیاد به فروش می روند زیرا ابداعی نو و خلاقانه هستند و به همین دلیل است که سنگ های نمکی در تمامی جهان در حال حاضر استفاده می شوند و آنها را خراب و نابود نمی کنند و همین امر باعث پیشرفت همگانی بشر در ساخت خانه های مقاوم در مناطق گرم و خشک شده است. امروزه کارخانه تولیدی اتاق نمک در کشور ما متعدد می باشد و انواع اتاق نمک با بهترین کیفیت را تولید می نمایند. همچنین در کشورهای مختلف جهان این محصول تولید می گردد و قیمت جهانی اتاق نمک با توجه به کیفیت متریال مورد استفاده در تهیه آن تعیین می گردد.

 مرکز پیش رو به عنوان بزرگترین بازار اتاق نمک مشغول به فعالیت می باشد. برای خرید بهترین اتاق نمک و خرید آنلاین اتاق نمک با ما همراه باشید.

تولید آجر نمکی | ساخت اتاق نمکی

تاریخچه استفاده از اتاق نمک

تاریخچه استفاده از اتاق نمک

نمک همواره در طول تاریخ تمدن انسان جایگاه بسیار مهمی در زندگی او داشته است و به همین نسبت و در درازای تاریخ، نمک به عنوان یک عامل درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در کتب تاریخی قید شده که در زمان یونان باستان متوجه این موضوع شدند کسانی که در معادن نمک کار می‌کنند بر خلاف بقیه کمتر به مشکلات تنفسی دچار می‌شوند و به همین خاطر بوده است که در زمان های باستان در کشورهای یونان و ایران برای ساخت بتن های بزرگ و محکم‌ و البته پایه های غول پیکر اول سنگ نمک‌ را گذاشته و روی آن را با گل می پوشاندند و همین بود که همچنان این پایه ها با اینکه ترک دارند نمی شکنند. بازار اتاق نمک در قدیم هم وجود داشته و عرضه اتاق نمک و پخش اتاق نمک در زمان های باستان نیز رواج داشته است، ولی دانش آن در طول زمان از بین رفته بود. اما اگر میخواهید معماری ها برتر جهان را در ایران ببینید می توانید به تخت جمشید بروید زیرا این قصر بزرگ ایرانی تمام از سنگ نمک است و در هیچ یک از جاهای این قصر از گچ استفاده نشده است. بنابراین طبق سازه ها و بناهای به جا مانده از دوران کهن، می توان گفت اولین تولید کننده اتاق نمک همان معماران گذشته بوده اند.

اتاق نمک در دوران معاصر

اتاق نمک در دوران معاصر

پس از طی دوران کهن، در دوران معاصر اولین بار ارتش آلمان نازی پی به خواص فوق العاده غارهای نمک برد و به همین منظور پیش از عملیات، سربازان خود را برای چند روز در این غارهای نمکی نگه می‌داشتند تا از لحاظ تنفسی و روانی در شرایط مطلوب قرار بگیرند و به دور از استرس به جنگ بروند. پس از آن این امر مسکوت گذاشته شد و نتایج آن به بیرون درز نکرد تا اینکه مجددا از سال ۲۰۰۹ برخی کشورهای اروپایی شروع به تحقیق درباره غار نمکی نمودند و متوجه شدند که قرار گرفتن در اتاق نمک به بهبود سلامت روان و تنفس افراد خصوصا مریضی‌ های آسمی کمک شایانی می‌کند. در دوران معاصر تولید کننده اتاق نمک اکثرا ارتش آلمان نازی بودند زیرا آنها بودند که غار های نمک را در کوه ها و کوهستان ها پیدا کردند. البته جالب است که بدانید خریدار اتاق نمک‌ که توسط آلمان نازی استخراج و عرضه می شد دقیقا کشورهای روسیه و ایالات متحده آمریکا بودند که با آلمان در جنگ بودند و این سیاست هر دو جناح باعث شده که تمامی مردمان دچار اشتباه شوند.البته در آن زمان ها آلمان نازی فقط آن را استخراج می کرد و توانایی ابداع آجر نمکی را نداشت.

امروزه اتاق های نمک به دلیل خواص درمانی و تأثیرات مثبت و علمی ثابت شده در مراکز بسیاری ساخته میشوند. 

اتاق نمک در ایران

اتاق نمک در ایراندر کشور خودمان نیز اولین بار به صورت عمومی در شهر زنجان اتاق نمک ساخته شد و مورد آزمایش قرار گرفت. این آزمایش بر روی ۲۲ کودک دارای آسم انجام شد. به این صورت که تعداد ۲۲ کودک دارای بیماری آسم برای تحقیق انتخاب شدند و به مدت ۳ هفته و یک روز در میان به مدت ۲ ساعت این کودکان در اتاق سنگ نمک قرار می‌گرفتند. برای اینکه حوصله‌شان سر نرود به تماشای کارتون می‌پرداختند و پس از ۳ هفته نتایج شگفت آور بود و به طرز حیرت آوری این کودکان آسمشان بهبود یافته بود. آسم بیماری مزمن اکثر ایرانیان و بیماری مزمن قرن نام گرفته و در شهرهای بزرگ که آلودگی هوا زیاد است یا در شهرهای دارای پالایشگاه که محیط بیرون کاملا آلوده است بهترین راه درمان آن قرار گرفتن در اتاقی ساخته شده از سنگ نمک است. امروزه اتاق های نمک در فضاهای مختلف مانند هتل ها، استخرهای آب گرم، مراکز سلامتی و درمانی، مراکز یوگا و منازل ساخته می شوند و به دلیل خواص درمانی، بسیار مورد توجه هستند. از مشخصات اتاق نمک خوب طراحی مناسب و اصولی، استفاده از متریال های مرغوب و آجرهای نمک با کیفیت بالا، تناسب با محیط اطراف و نورپردازی مناسب را می توان نام برد. 

ساخت اتاق نمک در منزل

ساخت اتاق نمک در منزلبرای ساخت اتاق نمک در منزل نیاز نیست منزلی بسیار بزرگ داشته باشید. کافیست یک اتاق کوچک یا محلی که از آن استفاده‌ای نمی‌کنید را به این کار اختصاص دهید. پس از قرار گرفتن آجرهای نمکی روی هم و نورپردازی، آن محل بلا استفاده به بهترین مکان در منزل شما تبدیل خواهد شد. حس قرار گرفتن در یک محیط کاملا طبیعی در دنیای پر استرس امروز آرامشی بسیار زیاد را برای شما به همراه می‌آورد. تصور کنید پس از یک روز کاری سخت وقتی به منزل وارد می‌شوید و دوش می‌گیرد در اتاق نمکی خود استراحت می‌کنید. این حس و حال شما را مثل دوران جوانی شاد و پر انرژی می‌کند. تمامی افراد می‌توانند در منزل خود اتاقی از سنگ نمک داشته باشند و علاوه بر خلاصی یافتن از آسم و نفس تنگی و برونشیت از هزینه درمان و داروهای خود نیز بکاهند.

 

ویژگی های سنگ نمک برش خورده طبیعی

ویژگی های سنگ نمک برش خورده طبیعییکی از ویژگی‌های بینظیر سنگ نمک برش خورده جذب آلودگی‌های محیطی است. آجر نمک یا همان سنگ نمک برش خورده به دلیل اینکه یک نمک کاملا طبیعی است و خواص آن تغییر نکرده و تصفیه نشده است مانند یک جاروبرقی تمام آلودگی‌های محیطی را به خود جذب می‌کند. آجرهای نمکی به دلیل کنار گرفتن قرار یکدیگر و تراکمی که در محیط ایجاد می‌کنند تمام آلودگی‌ها را به خود جذب کرده و با انتشار یون منفی فضای اطراف را کاملا پاکیزه و سالم می‌کنند.

کاربردهای دیگر آجر نمکی

آجرهای نمکی علاوه بر کاربرد در ساخت اتاق های نمکی کاربردهای متعدد دیگری نیز دارند. برای نمونه می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. ساخت دیوارهای نمکی.
 2. ساخت اقلام تبلیغاتی و دکوری که با چاپ و چسباندن تصاویر بر روی بلوکه های نمکین صورت می پذیرد. امروزه در مرکز فروش دکوریجات و گالری های هنری به وفور این آجرها را می بینیم که مزین به آیات قرآن و یا اشعار شاعران بزرگ هستند.
 3. استفاده برای پخت و پز که اخیراً استفاده از آن در آشپزی رواج یافته است. بلوکه ها و آجرهای نمکین به عنوان گریل و برای پخت غذاهای کبابی مورد استفاده قرار می گیرند و دیگر نیاز به استفاده از نمک بر روی غذا نیست.
 4. کاربرد در مصارف پزشکی و درمانی.

ساخت دیوار نمکی

ساخت دیوار نمکیبرای ساخت دیوار نمکی از آجر نمک استفاده می‌شود. دیوار نمکی به دلیل طبیعی بودن، خواص بینظیر سنگ نمک را به ارمغان می آورد. استفاده از دیوار نمکی به جای دیوار سنگ آنتیک به سرعت در حال فراگیر شدن است و در مراکز بسیاری مانند هتل ها، کافی شاپ ها، کتابخانه ها و حتی منازل مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت دیوارهای نمکین به بلوک ها و آجرهای نمکی احتیاج داریم. همچنین چسب نمک استاندارد که مضر و غیر سمی نباشد از دیگر موارد مورد نیاز برای ساخت دیوارهای نمکی است. دیوارهای نمکی در برابر آتش مقاوم هستند و غیر قابل احتراقند و همچنین در برابر قارچ، میکروبها و باکتری ها مقاومت بالایی دارند.اگر  شما هم از آن دسته افرادی باشید که طبیعت را به منزل یا محل کار خود می آورید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دیوار نمک و آجر نمک می توان از طریق دفاتر فروش و سایت های اینترنتی اقدام نمود.

آجر نمک برای ساخت اقلام تبلیغاتی

آجر نمک برای ساخت اقلام تبلیغاتییکی دیگر از استفاده های آجر نمکی که به تازگی بسیار رواج یافته است استفاده به عنوان اقلام تبلیغاتی است. اگر می خواهید تبلیغ شما در محیطی ماندگار شود پیشنهاد می شود از آجر نمکی استفاده کنید. اقلام تبلیغاتی اگر زیبا و ماندگار نباشند کسی آنها را نگه نمی دارد. عموم تبلیغات کاغذی و پارچه ای پس از مدت کوتاهی دور انداخته می شوند و از بین می روند و به نوعی تولید زباله می کنند ولی اگر یک آجر نمکی با یک طرح بسیار زیبا باشد هر کسی آن را برای همیشه نگه خواهد داشت. این سنگ های نمکی زیبا با طبیعت سازگار هستند و هیچگونه آسیبی به طبیعت پیرامون وارد نمی نمایند و ماندگار هستند. در تولید اقلام تبلیغی بوسیله آجر نمک، طرح مورد نظر بر روی آجر چاپ می شود و از ماندگاری بالایی برخوردار است. برای دریافت مشاوره رایگان و خرید زیباترین انواع آجر نمکی با همکاران ما در تماس باشید و از پروسه ساخت اقلام تبلیغاتی با آجر نمک اطلاع حاصل فرمایید.

عوامل موثر در قیمت گذاری آجر نمکی

عوامل موثر در قیمت گذاری آجر نمکیامروزه آجر نمک کاربردهای متعددی دارد و عوامل متعددی در قیمت گذاری آجر نمکی موثر هستند. از جمله این موارد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • میزان خلوص و کیفیت نمک استفاده شده در ساخت آجر نمکی.
 • کیفیت متریال موجود در معدن.
 • کیفیت دستگاه های برش و اندازه گیری آجرهای نمکی.
 • کیفیت طراحی و برش آجر.
 • کیفیت پولیش و ساب آجر نمک.
 • نوع بسته بندی محصول.

فهرست موارد استفاده از آجر نمکی

فهرست موارد استفاده از آجر نمکیامروزه استفاده از آجرهای نمکین بسیار متداول شده است. فهرست موارد استفاده از آجر نمکی به شرح ذیل است:

 1. ساخت اتاق های نمکی.
 2. ساخت دیوارهای نمکی.
 3. طراحی و تولید دیوارپوش های نمکی.
 4. طراحی و تولید کالاهای تبلیغاتی.
 5. طراحی و ساخت انواع دکوریجات و شعرنوشته ها.
 6. استفاده در صنعت طراحی داخلی و دکوراسیون و معماری.
 7. استفاده در صنعت پزشکی.
 8. کاربرد در داروسازی.
 9. کاربرد در صنعت غذا و رستوران داری و ساخت ابزارهای آشپزی و گریل.

بهترین قیمت آجر نمکی در بازار

بهترین قیمت آجر نمکی در بازارآجرهای نمکی با توجه به متریال اولیه مورد استفاده در ساخت و مسائل دیگری مانند کیفیت برش و اندازه دارای قیمت های متنوع و متفاوتی می باشد. مرکز پیش رو ارائه دهنده آجرنمکی با بهترین قیمت در بازار است. برای خرید انواع آجر و بلوک نمکی با کیفیت های متنوع با مناسب ترین قیمت می توانید با راه های ارتباطی درج شده در سایت های اینترنتی معتبر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مجرب گروه بازرگانی حاضر، آماده خدمت رسانی و ارائه مشاوره به هم میهنان عزیز می باشند. 

لیست شرکت های تولید کننده آجر

لیست شرکت های تولید کننده آجر آجر و بلوک نمک توسط شرکت ها و برندهای مختلفی در کشور ما تولید می گردد. معادن متعدد و بسیاری از سنگ نمک در استان های مختلف کشور ما وجود دارند و این شرکت ها با تهیه سنگ و کلوخ نمک از این معادن با به کار گیری ماشین آلات پیشرفته صنعتی، این سنگ ها را در ابعاد مختلف و سفارشی برش میزنند و پس از طی مراحل پولیش و ساب، در بسته بندی های استاندارد و مرغوب راهی بازار می نمایند. برای تهیه لیست شرکت های تولید کننده آجر و بلوک نمکی می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت، با متخصصان فروش ما ارتباط حاصل نمایید.

فروش آجر نمکی در بازار بین المللی

فروش آجر نمکی در بازار بین المللیفروش آجر نمکی در بازارهای بین المللی امروزه رواج بسیاری دارد. از این مصالح در دکوراسیون داخلی و نماسازی هتل ها، رستوران ها، کافه ها، استخرها و فضاهای عمومی در سراسر جهان استفاده می شود و به جهت خاصیت درمانی و سم زدایی آن، تخلیه بار الکتریکی امواج موبایل، وای فای و ماکرویو بسیار مورد توجه هستند. قیمت این مصالح در بازارهای بین المللی و جهانی با توجه به کیفیت و مرغوبیت آن متنوع است.

صادرات آجر نمکی به کشور های همسایه

صادرات آجر نمکی به کشور های همسایهکشور ما از جمله کشورهایی است که دارای معادن نمک بسیاری در شهرهای مختلف از جمله سمنان، گرمسار، ایوانکی و شهرهای متعدد دیگری می باشد. استان سمنان با داشتن معادن متعدد نمک با درجه خلوص بسیار بالا، قطب تولید نمک در کشور است. به جهت کیفیت بالای نمک استخراج شده از معادن کشورمان و مرغوبیت این نمک، انواع محصولات تولید شده از آن مانند آجر نمکی پتانسیل بالایی برای ارزآوری دارند و صادرات آجرنمکی و صادرات اتاق نمکتجارت اتاق نمک به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، افغانستان، ارمنستان، و کشورهای خلیج فارس از رواج بسیار بالایی برخوردار است. 

سفارش آجر درجه یک به قیمت تولید

سفارش آجر درجه یک به قیمت تولیدآجرهای نمکی و بلوک های نمکی در معماری و صنعت دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه واقع  شده اند و به واسطه خواص درمانی در مکان های گوناگون به کار گرفته میشوند. مرکز حاضر سفارش آجر درجه یک به قیمت تولید را پذیرا می باشد. برای خرید انواع آجر نمکی مرغوب و سفارش عمده اتاق نمک با سایت ما همراه باشید. همچنین گروه بازرگانی حاضر اتاق نمک نصف قیمت را برای فروش ارائه می نماید. خریداران گرامی برای اطلاع از نحوه خرید و سفارش می توانند با مسیرهای ارتباطی درج شده در سایت تماس حاصل فرمایند. 

توزیع کننده آجر نمکی مرغوب

توزیع کننده آجر نمکی مرغوبامروزه علاوه بر خرید از فروشگاه های مستقر در سطح شهرها؛ خرید مجازی و آنلاین انواع محصولات و کالاها امکان پذیر می باشد. مرکز حاضر توزیل کننده آجر نمکی مرغوب با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد و انواع آجرهای نمکی در ابعاد مختلف را عرضه می نماید. برای خرید انواع آجر نمکی و خرید ایترنتی اتاق نمک می توانید از طریق سایت سایت های توزیع کننده و فروش آجر نمکی اقدام نمایید و ضمن کسب اطلاع از انواع آجرهای نمکی خریدی مطمئن و تضمین شده و مرغوب را تهیه نمایید. 

از چه مکان هایی می توانیم آجر نمکی را خریداری کنیم؟

از چه مکان هایی می توانیم آجر نمکی را خریداری کنیم؟برای بسیاری از افراد که به تازگی با اجر نمکی و کاربردهای آن آشنا شده اند این سوال مطرح است که از چه مکان هایی می توانیم آجر نمکی را خریداری کنیم؟ این مصالح پر کاربرد را می توان از مکان های ذیل تهیه نمود:

 • نمایندگی های مجاز کارخانجات تولیدی آجر نمک.
 • شرکت های تولید کننده آجر نمک.
 • مصالح فروشی ها و فروشگاه های مرتبط با صنعت ساختمان سازی و معماری. 
 • مارکت های آنلاین آجر نمکی و فروشگاه معتبر اتاق نمک و بلوک نمک.
 • مراکز فروش تجهیزات طراحی داخلی و دکوراسیون.

برترین برند های آجر نمکی در جهان

برترین برند های آجر نمکی در جهانشرکت ها و برندهای معتبری در جهان مشغول به تولید آجرها و بلوک های نمکی هستند که در معماری و ساختمان سازی جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند و در مکان های مختلف برای نماسازی به کار برده می شوند. این سازه های نمکی در طیف وسیع و متنوعی از رنگ ها شامل رنگ های سفید، سفید رگه دار، نارنجی، قهوه ای، قرمز و زرشکی تولید می شوند. می توان گفت برندها و شرکت های ایرانی فعال در این زمینه از برترین برندهای آجر نمکی در جهان هستند. چرا که معادن سنگ نمک کشور ما خصوصاً معادن سمنان و گرمسار از مرغوب ترین و بی نظیرترین معادن موجود در جهانند که نمک موجود در آنها از درجه خلوص و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و طبعاً محصولات تولید شده از این سنگ نمک از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است.  

مزایا و معایب استفاده از آجر نمکی

مزایا و معایب استفاده از آجر نمکیاستفاده از بلوک ها و آجرهای نمکی امروزه در انواع محل ها رایج شده است و به عنوان یک آیتم مهم نماسازی و دکوراسیون داخلی مطرح است. در باب مزایا و معایب استفاده از آجر نمکی می توان مسائلی را مورد بحث قرار داد. از مزایای استفاده از این سازه ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • آجرهای نمکی دارای خواص درمانی هستند و از اثرات نامطلوب وای فای و موبایل جلوگیری می کنند.
 • این سازه ها با طبیعت سازگار هستند و تجزیه پذیرند.
 • نصب و جایگذاری آنها بسیار آسان است و نیاز به مصالح خاصی ندارد. تنها با یک چسب استاندارد می توان با آجرهای نمکی دیوارها و کفپوش ها زیبا ساخت.
 • تولید ضایعات این مصالح صفر است و هیچ آسیبی به طبیعت وارد نمی نمایند.
 • قیمت این آجرهای نمکی نسبت به مصالح دیگر ارزانتر است.
 • قابلیت انجام نماسازی های متنوع و انواع طراحی را داراست.
 • آجرهای نمکی قابل احتراق نیستند و در برابر آتش و حرارت مقاوم هستند.
 • در برابر میکروب ها و باکتری ها از مقاومت بالایی برخوردارند.

در کنار این مزایا، استفاده از آجرهای نمکی در سازه ها دارای معایب اندکی نیز می باشد. از معایب این مصالح می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • این آجرها در معرض رطوبت شدید و آب به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند و ممکن است در دراز مدت دچار تغییر شکل شوند.
 • آجرهای نمکی در صورت تماس با محلول های شیمیایی و انواع شوینده های اسیدی رایج دچار افت کیفیت می شوند. 

 

ارائه کننده انواع آجر با کیفیت در کشور

ارائه کننده انواع آجر با کیفیت در کشورایران نمک به عنوان بزرگترین ارائه کننده انواع آجر نمک با کیفیت در کشور مشغول به فعالیت می باشد. این مرکز آجر نمک با کیفیت و مرغوب تولید شده توسط شرکت ها و برندهای معتبر داخلی را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه می نماید. اگر خریداران انواع آجر نمک هستید برای خرید این محصول به صورت عمده و جزئی کافی است از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت، با کارشناسان و متخصصان فروش کارخانجات و فروشگاه های اینترنتی ارتباط حاصل نمایید تا علاوه بر کسب مشاوره در زمینه انواع آجر نمک، از نحوه خرید و ارسال این محصول مطلع گردید. 

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir
<

مطلب پیشنهادی

طراحی اتاق نمک آجر نمکی کاملا منحصر به فرد

طراحی اتاق نمک آجر نمکی کاملا منحصر به فرد، ساخت و اجرا توسط آجر نمک درمانی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09194601519